Ajankohtaista: Hämeenlinna: Nasta Mesta avaa ovensa maaliskuussa Luukkaankadulla.
Hei! Huomioi tämä: Auta kuvittamaan kohteen Pelastusarmeijan kirpputori, Puutarhakatu (Turku) esittelysivua. Lähetä valokuvia! Kuvalliset kirppiskohteet saavat kuvattomia enemmän näkyvyyttä hakemistossa.
Pelastusarmeijan kirpputori, Puutarhakatu (Turku)
86,7 % suosittelee tätä
Turussa Puutarhakadulla sijaitseva Pelastusarmeijan Kirpputori on avoinna ma–pe kello 10–18 ja lauantaisin 10–15. Sunnuntaisin suljettu.
Puhelinnumero on 044 757 7967.
Myynnin tuotto välitetään hyväntekeväisyyteen.
- Paikkakunta: turku
- Kestolinkki: http://www.kirppikset.info/kirppikset/pelastusarmeijan-kirpputori-turku-2
- Nettisivut: https://www.pelastusarmeija.fi/myymalat/sijainni…
- Myyntipaikkoja (kpl): Ei tiedossa
- Osoite: Puutarhakatu 12, 20100 Turku
- Esittelysivu päivitetty: joulukuussa 2019 (432 päivää sitten)
- Esittelysivu luotu: 4864 päivää sitten
- Katseltu: 9 333 kertaa
10/2018: alapuolella näkyvä kartta on tilapäinen ratkaisu. Siitä puuttuu aikaisemmassa kartassa näkynyt pomppiva markkeri. Kartan keskikohta osoittaa kirppiksen arvioituun sijaintiin.
Kirppikset.info-palvelu ei vastaa karttakuvan oikeellisuudesta. Mikäli kirppiksen sijainti kartalla vaikuttaa väärältä, siitä kannattaa vihjata palvelun ylläpidolle palautelomakkeen avulla tai klikkaamalla oheista nappulaa.
Kirppikselle annetut mielipiteet:
nalle buh kirjoitti kohteeseen Pelastusarmeijan kirpputori, Puutarhakatu (Turku):
pelastusarmeijan kirppis vaikuttaa olevan ihan hyvä, vaatteiden tarjonta on kyllä aika pientä mutta löytöjä voi tehdä. Lisäksi täältä saa -20% hinnasta opiskelijakortilla (myös vr:n opiskelijakortti käy) ainakin vaatteiden hinnoista. Myös mm. kenkiä, verhoja/kankaita ja astioita löytyy. Palvelu on erittäin ystävällistä!
- Kirjoitettu:
- Kestolinkki: #
Pihla kirjoitti kohteeseen Pelastusarmeijan kirpputori, Puutarhakatu (Turku):
Enää ei taida saada opiskelija-alennusta, kun on tullut kanta-asiakaskorttisysteemi tilalle. On kuitenkin hyvää tavaraa ja hyvä palvelu.
- Kirjoitettu:
- Kestolinkki: #
Lento Pro kirjoitti kohteeseen Pelastusarmeijan kirpputori, Puutarhakatu (Turku):
En o mistään saanut isossa koossa niin nättejä ja spesiaaleja vaatteita koosta 44 ylöspäin kuin täältä. Ja edukkaasti.
- Kirjoitettu:
- Kestolinkki: #
Tuoreet mielipiteet
Viimeksi päivitetyt
- Second Hand LAHTI SHOP
- Toivon Keskus
- Recci Kallio
- Turun Ekotori, Rieskalähteentie
- Turun Ekotori (Rautakadun myymälä)
Näitä suositellaan