Etsi kirppistä hakusanalla

Kirpputori Wiksu Wilima

Tämä kirppis on lopettanut toimintansa, muuttanut uuteen osoitteeseen, tai vaihtanut nimeään. Kirppiksen esittelysivu säilyy tässä näkyvillä toistaiseksi sen vuoksi, että myös muut asiakkaat voivat myöhemmin löytää varmistuneen tiedon yritystoiminnan päättymisestä. (Esittelysivua päivitettiin viimeksi huhtikuussa 2023.)

  • Suositteletko tätä kirppistä?
  • 24Kyllä!
  • 10En

70,6 % suosittelee tätä

Lisätty 10.4.2023: kirppis lopetti toimintansa tammikuussa 2023. Facebookissa julkaistussa ilmoituksessa lukee: Hyvät asiakkaat kiitos kuluneista 12 vuodesta!

Kittilässä sijaitseva Kirpputori Wiksu Wilima avattiin vuonna 2010. Loosseissa myytävien asiakkaiden omien tavaroiden lisäksi kirpparilla on huonekaluja, astioita, kirjoja, tauluja, mattoja, paikallisia käsitöitä ja muita tavaroita. Asiakas voi tuoda huonekalun myyntiin, jolloin myyntiprovisio on noin 20%.

Puhelinnumero on 040 967 7031.

Kirppis on avoinna ma–pe kello 10–17 ja lauantaisin 10–14. Sunnuntaisin suljettu.

Hinnat

  • Loossi viikoksi maksaa 28 €.
  • Huonekaluja voi tuoda myyntiin 20 % provisiota vastaan

(Tästä kirpparista vinkkasi Tiedonantaja.)

Anna mielipide tästä kirppiksestä!

Kommentoitaessa julkaisua Kirpputori Wiksu Wilima sekä Nimi että Kommentti ovat vaadittuja tietoja. Sähköpostiosoitetta tai Web-sivujen osoitetta ei tarvitse mainita. Asiattomia kommentteja voidaan siistiä ilman ennakkovaroitusta.

Viimeksi päivitetyt

  1. Sodankylän päiväkeskus ry
  2. Cetori
  3. Vanhankylän Ullakko
  4. Aarre Store
  5. AarreVakka